Китайські і закордонні спеціалісти ділились досвідом про здоров’я людини в живописному місці у підніжжя гір Суншань, Kundawell, 5 вересня 2017 р.

Переклад статті, опублікованої в газеті Чжен Чжоу.

З 12 по 13 серпня 2017 року в китайському місті Денфен пройшов II Форум, присвячений здоров’ю населення Китаю и I Форум на тему «Наука про життя». Все це проходило в рамках Конференції, присвяченої створенню Всесвітньої Федерації підтримки життя за допомогою Дзен медитації і підготовки до VII Конференції по китайській образній медицині. На Конференції виступили близько двадцяти спеціалістів в галузі китайської образної медицини і традиційної китайської медицини. Йшлося про китайську медицину, про Дзен медицину і про розвиток китайської образної медицини (КОМ). 12 серпня виступив монах Ші Ян Лін – засновник теорії Дзен медитації. Він розповів, що система оздоровлення в Китаї є найкращим проявом конфуціанства, буддизму і даосизму. Культура Дзен суміщає в собі ці три початки. Але певною мірою можна сказати, що китайська культура є всеосяжною медициною. Пізнання життя і пізнання самого себе – це і є Дзен. Формування внутрішнього і зовнішнього самого себе –це і є підтримка життя. Висування поняття підтримки життєвих сил за допомогою Дзен медитації, показує досягнення людством абсолютно нового рівня розуміння життя і здоров’я.
На Форуме виступив з доповіддю докладом пан Лю Cян Чжі – консультант вищого рівня асоціації ТКМ, секретар комітету проекту «Розвиток здорового Китаю». Він зачитав доповідь на тему “Внутрішній взаємозв’язок між теорією підтримки життя за допомогою Дзен і вченням підтримки здоров’я за допомогою ТКМ”. Він відмітив, що поняття «Дзен» походить із санскриту, і на сучасну мову його можна перекласти як споглядання. Важливою основою Дзен є відречення від зовнішнього світу і збереження внутрішньої тиші. Можна сказати, що підтримка життя (ієрогліф Ян) в ТКМ означає підтримка здоров’я і відновлення життєвої сили організму на основі керівництва теорії ТКМ і дотримання ритму змін п’яти елементів. Підтримка здоров’я на основі практики Дзен, може заспокоїти розум і серце, очистити свідомість. Це істинний шлях, який допомагає людям досягнути задоволення і радості, позбавитись від занепокоєння і стресу. Професор факультету реабілітаційного лікування Гонконгського політехнічного університету Чжен Шу Цзі, виступив з подібною доповіддю на тему застосування практики усвідомленості при хронічних болях. За його словами, є дослідження, яке показало, що традиційні методи лікування не ефективні в деяких випадках лікування пацієнтів з хронічними болями. Синдром хронічних болів в багатьох випадках супроводжується синдромами депресії і тривоги. Ступінь болі пов’язаний з результатами проявлення депресії і тривоги. Наприклад, цьому може сприяти пониження якості життя і працездатності. Клінічні дослідження довели, що практика усвідомленості зменшує не тільки хронічні больові синдроми, але і зменшує симптоми депресії і тривоги. «Західні методи лікування, пов’язані з практикою усвідомленості, наприклад, зниження стресу на основі практики усвідомленості і когнітивна терапія на базі усвідомленості, довели свою ефективність в зменшенні хронічних болів і поліпшенні психологічного стану пацієнтів (тривога і стрес зникають)».

Росалін, завідувачка Канадським центром східної медицини Дзен і бойових мистецтв, поділилась з гостями своїм досвідом розповсюдження культури підтримки життя за допомогою Дзен медитації в Канаді, а також застосування теорії на практиці лікування.

Після обіду, 12 серпня, в рамках Конференції по Дзен медитації були заслухані доповіді, підготовані на VII Міжнародну конференцію з китайської образної медицини. З доповідями виступили засновник і директор інституту «Кундавел» професор Сюй Мінтан, професор китайської образної медицини інституту «Кундавел» Ольга Смірнова, імідж-терапевт Лариса Нестеренко, представник української асоціації КОМ Олександра Летягіна, психолог Євген Тертичний і імідж-терапевт Тетяна Акімова. Вони виступили з доповідями про китайську образну медицину, поділились результатами лікування і практик ЧЮЦ. Згідно даних, наведених в одній з доповідей, вже було проведено шість конференцій з китайської образної медицини: в Москві (Російська Федерація), Одесі (Україна), Ризі (Латвія), Єкатеринбурзі (Російська Федерація), Братиславі (Словаччина), Денфені (Китайська Народна Республіка) і в кінці вересня запланована VII Міжнародна конференція з КОМ в місті Алмати (Казахстан).

Чжан Да Юн, заступник директора Всесвітньої Асоціації лікування за допомогою рук, поділився методом зцілення, який був розроблений після 60-річного досвіду занять бойовими мистецтвами і 50-річного досвіду лікування. Прямо в залі на сцені він провів діагностику і лікування більше 10 пацієнтів з проблемами в шийному відділі.

Вранці 13 серпня Форум відкрив доповідач Лі Чжен Юй – завідувач навчально-дослідницьким відділенням лікувального масажу при інституті голкотерапії і масажу Шанхайського університету ТКМ. Він ознайомив усіх присутніх з застосуванням в клінічній практиці Дзен масажу за допомогою одного пальця, при лікуванні цукрового діабету і інших хвороб.

Чжен Цзюн Юн, лікар з Італійського центру Дзен виступив з доповіддю на тему Дзен медицини шаоліньського монастиря. Він розглянува питання, пов’язані зі здоров’ям хребта і його лікуванням.
Доктор медицинських наук Васілевскіс Едгарс із Латвії виступив з доповіддю на тему «Зв’язок грецької культури з шаоліньським цигуном».

Перед завершенням Конференції організаційний комітет заходу провів нараду і вирішив скликати збори Асоціації підтримки життя за допомогою Дзен медитації в Пекіні в жовтні 2017 року.

Під час конференції організаційний комітет провів церемонію створення Всесвітньої Федерації підтримки життя за допомогою Дзен медитації. Були призначені посадові особи. Головою Федерації призначено Ші Фа Бао, представника буддійської делегації при ЮНЕСКО. Засновник Шаоліньського інституту Дзен медицини і кунг-фу, Майстер Ші Ян Лін, призначений виконавчим директором, а генеральним секретарем – директор Пекінського медицинського дослідницького інституту «Кундавел», Майстер Сюй Мінтан.

На нараді організаційного комітету конференції було прийнято рішення, що II Конференція підтримки життя і здоров’я за допомогою Дзен медитації буде проходити в Сіані в серпні 2018 року. Організаторами конференції виступлять Пекінський медичний дослідницький інститут «Кундавел» і Медицинський центр при монастирі Шаолінь.

Меда даного заходу полягає в сприянні подальшому розвитку освіти, науки, медицини, суспільства і оточуючого середовища. Щоб людство було здоровим в добу технічного розвитку.

Переклад тексту: Іванов Ілля. Редактор: Чесноков Ігор.

Переклав: Андрій Буцько.